O nas

Idea własnego klubu bokserskiego zrodziła się w głowach naszych trenerów już w 2016 roku. Jak to w życiu bywa, od pomysłu do jego realizacji musiało upłynąć sporo czasu.           Impulsem do działania było zakończenie współpracy z klubem sportowym Paco Lublin. Wraz z kadrą trenerską klub opuściło 90% trenujących tam zawodników i amatorów pięściarstwa. Po rozstaniu kadra trenerska zaczęła rozglądać się za miejscem, w którym mogłaby zrealizować marzenia o szkole boksu z prawdziwego zdarzenia.                                                                Ostatecznie wybór padł na halę przy ul. Łęczyńskiej 53A. I tak od lutego 2020 roku pełną parą ruszyły prace mające na celu zaadoptowanie surowej betonowej przestrzeni na prawdziwy klub pięściarski. Prace szły bardzo sprawnie i z czasem obiekt coraz bardziej przypominał przestrzeń do trenowania boksu. Zadbano o wykończenie szatni zarówno męskiej, jak i żeńskiej oraz węzła sanitarnego. Dużo wysiłku włożono w adaptację hali na salę do boksu. Podłoże wyłożono gumowymi matami zapewniającymi komfort w trakcie treningu.                                                    Na sali pojawiły się dwa ringi oraz sprzęt niezbędny do prowadzenia treningów pięściarskich (worki treningowe, hantle, materace, piłki lekarskie). Błyskawiczny postęp prac sprawił, że od kwietnia 2020 roku projekt pod nazwą Stara Szkoła Boksu ruszył pełną parą! Szybko zaznaczamy swoją obecność na bokserskiej mapie Lubelszczyzny, wygrywając drużynowo otwarte mistrzostwa okręgu. Nasz podopieczny - Wiktor Szadkowski wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 81 kg podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski 2020 w boksie do 23 lat. Adam Kulik - reprezentant Polski w kategorii wagowej + 91 kg dalej ma szansę w walce o przepustkę na Igrzyska Olimpijskie. Michał Soczyński - Mistrz Polski 2019, Młodzieżowy Mistrz Polski 2020 oraz reprezentant kraju podpisał kontrakt zawodowy z grupą Queensberry Polska. Cały czas rozwijamy się i pracujemy nad podniesieniem poziomu naszego klubu tak, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich odwiedzających nasz obiekt. A to dopiero początek...

To miejsce czeka na ciebie

WSPÓŁPRACUJEMY
Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych